Turna Evlat Edinin

Turna Evlat Edinin

Dünyada 15 türü bulunan turnanın sadece bir türü (Grus grus) Türkiye’de yaşıyor. Turnalar, dünyanın en hassas kuş ailelerinden biri. Türkülerimizde, şiirlerimizde, motiflerimizde yer alarak kuşaklararası yolculuk yapan turnaların Anadolu’daki neslinin devamı için doğal yaşam alanlarının korunması gerekiyor.

Uluslararası Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin (IUCN) Kırmızı Listesi’ne turnaların popülasyonu dünya genelinde “Düşük Öncelikli” ancak Türkiye popülasyonu “Tehdit Altında” olarak belirlendi.

Turnaların nesli;  ülkemizde üreme ve yaşam alanlarının yoğun tarım faaliyetleri ile tahrip edilmesi; sulak alanlarda kurutma, kirlilik gibi sorunlar, yasa dışı avcılık ve plansız yapılaşma, insan kullanımları nedeniyle azalmakta.

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) olarak, ülkemizde kışlayan turnaların yüzde 95’ini barından Çukurova Deltası’nda izleme ve koruma çalışmaları yürütüyoruz.

Anadolu’nun bize mirası turnaların yaşamaya devam etmesi için desteğinize ihtiyacı var! Sembolik olarak bir turna evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Şirket/Kurum ve Okul adı geçen bağışlarınız için Kurumsal İşbirlikleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. kurumsaliliskiler@wwf.org.tr

 

TUTAR SEÇİNİZ

- 60 TL bağışınızda e-sertifikanızı tasarlayabilir ve anında e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 125 TL bağışınızda sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 280 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizi belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.

- 300 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizin yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.