GENEL BAĞIŞ

GENEL BAĞIŞ

  • 250TL
  • 300TL
  • 400TL
  • KENDİ İSTEDİĞİNİZ TUTARI GİRİN (TL)

Sizlerin değerli destekleri; insanın doğayla uyum içinde yaşadığı, sürdürülebilir bir gelecek hayalimizi güçlendiriyor. Teşekkür ederiz!

GENEL BAĞIŞ

Ülkemizin doğal yaşam alanlarını, canlı türlerini, havasını, suyunu, denizini, toprağını koruyarak, insanın doğadaki ayak izini azaltmak için çalışıyoruz.

Doğa dört bir yandan alarm veriyor. Ülkemiz tarihinin en büyük orman yangını, seller, müsilaj, aşırı hava olayları gibi iklim krizinin yıkıcı etkileriyle karşı karşıya kalırken doğanın ve bize sunduklarının değerini çok daha iyi anlıyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen bizim hala umudumuz var! Bu gidişatı tersine çevirmek #BirlikteMümkün. Faaliyetlerimizin 50.yılına yaklaşırken pek çok doğa koruma kazanımı elde etmiş olsak da önümüzde uzun ve zorlu bir yol var. Çalışmalarımızın devamlılığı için sizleri de doğa koruma yolculuğumuza davet ediyoruz!


BİRLİKTE NELER BAŞARDIK

Başta deniz kaplumbağaları olmak üzere çok sayıda önemli türün kendi habitatında korunmasını, doğasıyla eşsiz değere sahip 20 alanın koruma altına alınmasını sağladık.

Kritik önemdeki 8 sulak alana uluslararası statü kazandırılmasına katkıda bulunduk, 5 önemli alanın milli park ilan edilmesinde rol oynadık.

Türkiye’nin önemli doğal alanlarını tehdit eden faaliyetlerin durdurulmasına katkı sağladık.

Yağmur hasadı yatırımlarına Tarım Bakanlığı tarafından %50 hibe verilmesine katkıda bulunduk

Sürdürülebilir Balıkçılık projelerimiz ile yerel üreticiler ve kamu kurumları ile çalışarak küçük ölçekli balıkçıların ve deniz koruma alanlarında faaliyet gösteren yerel STK’ların teknik kapasitelerinin güçlendirilmesi için çalışmalar yürüttük. 

Büyük Menderes Havzası’nda temiz üretim için harekete geçtik. Bu alanda yürütülen İyi Pamuk ve Onarıcı Tarım çalışmaları ile yüzlerce çiftçiye ulaşarak verimlilik artışı sağlanmasına destek olduk. 

 

 

Yaban Hayatı Danışma Hattı ile zor durumdaki onlarca yaban hayvanına yardımcı olduk.