Orangutan Evlat Edinin

Orangutan Evlat Edinin

Orangutanların ormanlarımızın özgür ruhlu bahçıvanları olduğunu biliyor muydunuz? Orangutanlar, yaşam alanlarındaki tohumların yayılmasında önemli bir rol oynarlar. Tropik meyvelerle beslenir, meyve çekirdeklerini doğaya bırakırlar. Hareket halinde olduklarından bu çekirdekleri beslendikleri alanlardan farklı yerlere bırakarak tohumları yayarlar.

Orangutanların bugün artık sadece Borneo ve Sumatra’daki yağmur ormanlarında yaşadığını ve Dünyada yalnızca 100 binin altında Borneo ve 14 bin civarında Sumatra Orangutanı kaldığını biliyor muydunuz?

Orangutanlara ev sahipliği yapan orman alanları hızla yok oluyor. Borneo son 50 yılda ormanlarının yarısından fazlasını kaybetti. Önümüzdeki 10 yıl içinde ise tamamen yok olabilir. Kereste ve palm yağı üretimi  için yaşam alanları zarar gören orangutanlar, aynı zamanda hayvan ticareti tehlikesiyle de karşı karşıya.

Orangutanların desteğinize ihtiyacı var, geleceklerini birlikte koruyabiliriz!  WWF küresel olarak, 1970'den beri orangutanları ve yaşam alanlarını korumak için çalışıyor, sürdürülebilir tarım planlamaları yapılmasına katkı sağlıyor, orangutanların yaşayabilecekleri güvenli orman koridorları oluşturmaya çalışıyor. 

Asya’nın kızıl kürklü devlerinin desteğinize ihtiyacı var! Sembolik olarak bir Orangutan evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için Meltem Gökçen ile iletişime geçebilirsiniz. mgokcen@wwf.org.tr

Okul ve Kurum bağışlarınız için Merve Üstünel ile iletişime geçebilirsiniz. mustunel@wwf.org.tr

TUTAR SEÇİNİZ

- 50 TL bağışınızda e-sertifikanızı tasarlayabilir ve anında e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 100 TL bağışınızda sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 185 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizi belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.

- 200 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizin yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.