Orangutan Evlat Edinin

Orangutan Evlat Edinin

Orangutanların ormanlarımızın özgür ruhlu bahçıvanları olduğunu biliyor muydunuz? Orangutanlar, yaşam alanlarındaki tohumların yayılmasında önemli bir rol oynarlar. Tropik meyvelerle beslenir, meyve çekirdeklerini doğaya bırakırlar. Hareket halinde olduklarından bu çekirdekleri beslendikleri alanlardan farklı yerlere bırakarak tohumları yayarlar.

Orangutanların bugün artık sadece Borneo ve Sumatra’daki yağmur ormanlarında yaşadığını ve Dünyada yalnızca 100 binin altında Borneo ve 14 bin civarında Sumatra Orangutanı kaldığını biliyor muydunuz?

Orangutanlara ev sahipliği yapan orman alanları hızla yok oluyor. Borneo son 50 yılda ormanlarının yarısından fazlasını kaybetti. Önümüzdeki 10 yıl içinde ise tamamen yok olabilir. Kereste ve palm yağı üretimi  için yaşam alanları zarar gören orangutanlar, aynı zamanda hayvan ticareti tehlikesiyle de karşı karşıya.

Orangutanların desteğinize ihtiyacı var, geleceklerini birlikte koruyabiliriz!  WWF küresel olarak, 1970'den beri orangutanları ve yaşam alanlarını korumak için çalışıyor, sürdürülebilir tarım planlamaları yapılmasına katkı sağlıyor, orangutanların yaşayabilecekleri güvenli orman koridorları oluşturmaya çalışıyor. 

Asya’nın kızıl kürklü devlerinin desteğinize ihtiyacı var! Sembolik olarak bir Orangutan evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Şirket/Kurum adı geçen bağışlarınız için Kurumsal İşbirlikleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. kurumsaliliskiler@wwf.org.tr

TUTAR SEÇİNİZ

- 150 TL bağışınızda e-sertifikanızı düzenleyebilir ve e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 275 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 350 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan 3 adet kartpostal & kraft zarf setini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 450 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve kapakları ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan, içerisinde 4 adet kartpostal bulunan not defterini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 550 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizi (turna ve saz kedisi için bez çanta, diğer türler için peluş oyuncak) belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 600 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizin (turna ve saz kedisi için bez çanta, diğer türler için peluş oyuncak) yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.