Kutup Ayısı Evlat Edinin

Kutup Ayısı Evlat Edinin

Kutup ayılarının güneş ışığını emmek için beyaz kürklerinin altında siyah derileri olduğunu biliyor muydunuz?

Kutup ayıları dünyadaki en büyük kara etoburlarıdır. İyi birer yüzücü olan kutup ayıları, saatte 40 km hızla koşabilirler. Balık ve foklarla beslenen kutup ayıları, aç kaldığı zamanlarda yüzen buz parçaları üzerine binip kilometrelerce uzaklara giderek besin ararlar. Yüzmek için perdeli ayakları, avlanırken buz deliklerine sığabilecek kadar küçük kafaları vardır.

Doğal ortamında yaşayan kutup ayısı sayısının 31.000’den az olduğunu biliyor muydunuz?

Kutup ayılarının avlanmak, beslenmek ve dinlenmek için kullandıkları buz kütleleri, iklim değişikliği nedeniyle endişe verici bir hızla eriyor. Deniz ortamındaki zehirli kimyasallar ve kirlilik, Kuzey Kutbu’nda artan petrol ve gaz araştırmaları gibi endüstriyel faaliyetler kutup ayılarının sağlığını ve geleceğini tehdit ediyor! Rüzgar ve akıntıların etkisiyle incelmiş buzun sürüklenmesi, kutup ayılarının tanımadıkları bölgelere taşınmasına sebep olabileceği gibi, onları yüzen bir buz kütlesi bulmak için açık denizde uzun süre yüzmeye ya da kuru toprağa dönmeye zorlayabiliyor.

Kutup ayılarının hayatta kalması ve yavrularını büyütmesi kutup buzullarının varlığına bağlı! WWF küresel ölçekte kutup ayılarının yuvalarını, beslenme bölgelerini ve göç yollarını tespit ederek bu alanları koruma altına almaya çalışıyor.

Kuzeyin görkemli canlıları kutup ayıları desteğinizi bekliyor! Sembolik olarak bir kutup ayısı evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Şirket/Kurum adı geçen bağışlarınız için Kurumsal İşbirlikleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. kurumsaliliskiler@wwf.org.tr

 

 

TUTAR SEÇİNİZ

- 60 TL bağışınızda e-sertifikanızı tasarlayabilir ve anında e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 125 TL bağışınızda sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 280 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizi belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.

- 300 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizin yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.