Koala Evlat Edinin

Koala Evlat Edinin

Yetişkin bir koalanın günde 20 saat uyuduğunu biliyor muydunuz?

Sıcakkanlı bir memeli olan koalalarda yavrular, doğduktan hemen sonra annesinin kesesine doğru emekler ve burada yaklaşık 7 ay yaşar. Koalaların da insanlarınkine benzer şekilde kendilerine özgü parmak izleri vardır.

Avustralya dışında dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen koalaların gelecekleri yaşam alanlarının tahribi nedeniyle tehdit altında!

Uluslararası Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin (IUCN) Kırmızı Listesi’ne göre koalalar ‘hassas’ düzeyde tehdit altında olan türler arasında yer alıyor.

Bugün koalalar için en büyük problem, yaşam alanlarının yol yapımı için yok edilmesi. Koalalar yasalarla korunuyor olsa bile yaşam alanları ve besin kaynakları ne yazık ki korunamıyor, evlerini ve hayatlarını kaybetmeye devam ediyorlar.  Bugün, insan kaynaklı tahribatlarla koalaların yaşam alanlarının %80’i yok edilmiş durumda.

Avustralya ormanlarının sembolü koalaların desteğinize ihtiyacı var! Sembolik olarak koala evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Şirket/Kurum adı geçen bağışlarınız için Kurumsal İşbirlikleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. kurumsaliliskiler@wwf.org.tr

 

ÖNEMLİ NOT: Koala peluş oyuncak ne yazık ki stoklarımızda kalmadığı için 550 TL ve üzeri gerçekleştirilen koala evlat edinme işlemlerinde koala peluş oyuncak gönderimi gerçekleştiremediğimizi üzülerek belirtmek isteriz. 550 TL ve üzeri gerçekleştirilen koala evlat edinme işlemlerinde PANDA peluş oyuncak gönderimi gerçekleştirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

TUTAR SEÇİNİZ

- 150 TL bağışınızda e-sertifikanızı düzenleyebilir ve e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 275 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 350 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan 3 adet kartpostal & kraft zarf setini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 450 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve kapakları ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan, içerisinde 4 adet kartpostal bulunan not defterini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 550 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizi (turna ve saz kedisi için bez çanta, diğer türler için peluş oyuncak) belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 600 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizin (turna ve saz kedisi için bez çanta, diğer türler için peluş oyuncak) yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.