Kaplan Evlat Edinin

Kaplan Evlat Edinin

Kaplanların sahip olduğu çizgilerin her kaplanın kendine özgü olduğunu biliyor muydunuz?

Kaplanlar, sağlıklı bir ekosistemin devamlılığında önemli bir role sahipler. Bir kaplanın korunması yaklaşık 100 kilometrekare büyüklüğünde bir alanın korunması anlamına geliyor. Böylece sadece kaplan değil bu alanda yaşayan gergedan, fil, boz ayı, orangutan gibi tehdit altındaki pek çok tür de korunmuş oluyor.

Kaplan nüfusu geçtiğimiz yüzyıla göre %97 oranında azaldı. Bugün doğal ortamında sadece 3.900 kaplan kaldığını biliyor muydunuz? Bilim insanları bu rakamı bir kırılma noktası olarak tanımlıyor, yani bu noktadan sonra geri dönüşü olmayan bir yok oluş söz konusu!

Dünyamızda bu karizmatik kediye de yer var!

Biyolojik çeşitlilik, ekosistemler ve insanlar arasında bir köprü olan kaplanlar, yaşam alanlarının çoğunda tarımsal faaliyetler yapıldığı, kereste ticareti  için ormanların yok edilmesi nedeniyle evlerini kaybediyorlar! Günümüzde yasa dışı avcılık/ticaret, insan-kaplan çatışması sonucunda kaplanların gelecekleri ciddi boyutlarda tehdit altında.

WWF, kaplanların yaşam alanı olan 13 ülkede onları korumak için çalışmalar yürütüyor. Hedef 2022 yılına kadar kaplan sayısını 2 katına çıkarmak. Kaplanların yalnızca belgesellerde kalmaması için desteğinize ihtiyaçları var!

Sembolik olarak bir kaplan evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Şirket/Kurum adı geçen bağışlarınız için Kurumsal İşbirlikleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. kurumsaliliskiler@wwf.org.tr

 

 

TUTAR SEÇİNİZ

- 60 TL bağışınızda e-sertifikanızı tasarlayabilir ve anında e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 125 TL bağışınızda sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 280 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizi belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.

- 300 TL bağışınızda isme özel hazırlanmış basılı sertifikanızla birlikte türe özel hediyenizin yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.