İmparator Penguen Evlat Edinin

İmparator Penguen Evlat Edinin

İmparator penguenlerin, penguengiller familyasının en büyük türü olduğunu biliyor muydunuz?

Boyları 115 cm’e, ağırlıkları ise 60 kg’a ulaşabilir. İmparator penguenler tüm kuşlar arasından en derin ve en uzun dalışa sahip olanlardır. Avlanma esnasında 36 km/saate kadar hıza, 535 metre kadar derinliğe ulaşabilirler. İmparator penguenler, kolonileri deniz buzu üzerinde olduğundan karaya ayak basmayan tek kuş türüdür.

Güney Okyanusu ve Antarktika'nın parça buzullarında yaşayan yaklaşık 300.000 İmparator Penguen olduğu tahmin ediliyor.  Ancak, kıtanın bazı bölgelerinde nüfusları %50’ye kadar geriledi.

Uluslararası Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin (IUCN) Kırmızı Listesi’ne göre imparator penguenler ‘tehdide açık türler’ arasında yer alıyor.

Deniz buzullarında yaşamlarını sürdüren imparator penguenler için en önemli tehdit, dehşet verici bir boyuta ulaşan iklim değişikliği!

Antarktika’nın eşsiz sakinlerinin desteğinize ihtiyacı var! Sembolik olarak imparator penguen evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

NOT: Bu bölümden yalnızca bireysel bağışlar kabul edilmektedir.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Şirket/Kurum adı geçen bağışlarınız için Kurumsal İşbirlikleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. kurumsaliliskiler@wwf.org.tr

 

ÖNEMLİ NOT: Penguen peluş oyuncak ne yazık ki stoklarımızda kalmadığı için 550 TL ve üzeri gerçekleştirilen penguen evlat edinme işlemlerinde penguen peluş oyuncak gönderimi gerçekleştiremediğimizi üzülerek belirtmek isteriz. 550 TL ve üzeri gerçekleştirilen penguen evlat edinme işlemlerinde PANDA peluş oyuncak gönderimi gerçekleştirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

TUTAR SEÇİNİZ

- 150 TL bağışınızda e-sertifikanızı düzenleyebilir ve e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 275 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 350 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan 3 adet kartpostal & kraft zarf setini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 450 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve kapakları ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan, içerisinde 4 adet kartpostal bulunan not defterini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 550 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizi (turna ve saz kedisi için bez çanta, diğer türler için peluş oyuncak) belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 600 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizin (turna ve saz kedisi için bez çanta, diğer türler için peluş oyuncak) yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.