İmparator Penguen Evlat Edinin

İmparator Penguen Evlat Edinin

İmparator penguenlerin, penguengiller familyasının en büyük türü olduğunu biliyor muydunuz?

Boyları 115 cm’e, ağırlıkları ise 60 kg’a ulaşabilir. İmparator penguenler tüm kuşlar arasından en derin ve en uzun dalışa sahip olanlardır. Avlanma esnasında 36 km/saate kadar hıza, 535 metre kadar derinliğe ulaşabilirler. İmparator penguenler, kolonileri deniz buzu üzerinde olduğundan karaya ayak basmayan tek kuş türüdür.

Güney Okyanusu ve Antarktika'nın parça buzullarında yaşayan yaklaşık 300.000 İmparator Penguen olduğu tahmin ediliyor.  Ancak, kıtanın bazı bölgelerinde nüfusları %50’ye kadar geriledi.

Uluslararası Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin (IUCN) Kırmızı Listesi’ne göre imparator penguenler ‘tehdide açık türler’ arasında yer alıyor.

Deniz buzullarında yaşamlarını sürdüren imparator penguenler için en önemli tehdit, dehşet verici bir boyuta ulaşan iklim değişikliği!

Antarktika’nın eşsiz sakinlerinin desteğinize ihtiyacı var! Sembolik olarak imparator penguen evlat edinerek sevdiklerinize ve doğaya en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Evlat edinin, yaşam alanlarının korunması için yürütülen çalışmalara destek olun.

ÖNEMLİ NOT: İmparator penguen peluş oyuncağının stoklarımızda KALMADIĞINI üzülerek belirtmek isteriz. 330 TL ve üzeri bağışlarınızda  PELUŞ OYUNCAK GÖNDEREMEYECEĞİMİZİ belirtiriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bireysel bağışlar için uyelik@wwf.org.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

TUTAR SEÇİNİZ

- 75 TL bağışınızda e-sertifikanızı tasarlayabilir ve e-posta adresinize gönderebilirsiniz.


- 125 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış halini basılı olarak belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 170 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan 3 adet kartpostal & kraft zarf setini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 200 TL bağışınızda e-sertifikanızın yanı sıra bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı halini ve kapakları ekilebilir, tohumlu kağıttan oluşan, içerisinde 4 adet kartpostal bulunan not defterini belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 330 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizi belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.


- 365 TL bağışınızda e-sertifika, bilgi kitapçığı ve sertifikanızın isme özel hazırlanmış basılı haliyle birlikte türe özel hediyenizin yanı sıra kalp şeklinde, kır çiçeği tohum topunu belirteceğiniz adrese gönderiyoruz.